psycholog Warszawa Borderline zaburzenia osobowości
Zaburzenia

psychiczne, osobowości, borderline, emocjonalne, odżywiania


You are not connected. Please login or register

Borderline zaburzenia osobowości

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Borderline zaburzenia osobowości on Pon Cze 18, 2012 10:11 am

Admin


AdminOsoba z tym zaburzeniem będzie również często wykazują zachowania impulsywne i posiada większość z następujących objawów:

Frantic wysiłki w celu uniknięcia prawdziwe lub wyimaginowane rezygnację
Wzorzec niestabilnych i intensywnych relacji interpersonalnych charakteryzuje się naprzemiennie pomiędzy ekstremami idealizacji i dewaluacji
Zaburzenia tożsamości, takie jak znaczny i trwały niestabilnym obrazem siebie lub poczucia jaźni
Impulsywność w co najmniej dwóch obszarach, które są potencjalnie szkodliwe siebie (np. wydatki, seks, nadużywanie substancji, lekkomyślne jazdy, jedzenie binge)
Nawracające samobójcze zachowanie, gesty lub groźby, lub na własny okaleczenie zachowanie
Chwiejność emocjonalna ze względu na znaczną reaktywność nastroju (np. intensywne epizodyczny dysforia, rozdrażnienie lub stany lękowe zwykle trwa kilka godzin i rzadko dłużej niż kilka dni)
Chroniczne poczucie pustki
Nieodpowiednie, intensywny gniew lub trudności z kontrolowaniem gniewu (np. częste okazywanie temperament, stały gniew, powtarzające się fizyczne walki)
Przemijające związane ze stresem objawy paranoidalne lub poważne objawy dysocjacyjne

Jak w przypadku wszystkich zaburzeń osobowości, osoba musi mieć przynajmniej 18 lat, zanim będą mogły być zdiagnozowane z nim.

Borderline zaburzenia osobowości jest bardziej rozpowszechnione wśród kobiet (75 procent rozpoznań dokonywanych jest u kobiet). Przypuszcza się, że granica zaburzenia osobowości dotyka około 2 procent populacji ogólnej.

Podobnie jak większość zaburzeń osobowości, graniczne zaburzenia osobowości zazwyczaj zmniejszy intensywność wraz z wiekiem, ze wielu ludzi doświadcza niektóre z objawów najbardziej ekstremalnych do czasu są one w latach 40. i 50..
Szczegóły na temat Borderline Personality Disorder Objawy

Frantic wysiłki w celu uniknięcia prawdziwe lub wyimaginowane rezygnację.

Postrzeganie zbliżającym separacji lub odrzucenia, albo utratę zewnętrznej struktury, może prowadzić do głębokich zmian w wizerunku, emocji, myśli i zachowań. Ktoś z zaburzeniami osobowości borderline będzie bardzo wrażliwy na rzeczy wokół nich dzieje w ich otoczeniu. Doświadczają intensywne lęki zaniechanie uprawy oraz Niewłaściwy gniew, nawet w obliczu realnego separacji lub gdy istnieje nieuniknione zmiany w planach. Na przykład, staje się bardzo zły na kogoś za to, że kilka minut później lub konieczności anulować datę lunch. Ludzie z pogranicznym zaburzeniem osobowości może uwierzyć, że to zaniechanie powoduje, że są "złe". Obawy te zaniechania są związane z nietolerancją samotności i potrzeba posiadania innych ludzi z nimi. Ich gorączkowe wysiłki w celu uniknięcia porzucania mogą zawierać impulsywne działania, takie jak zachowania samo-okaleczenia lub samobójcze.

Zobacz profil autora http://zaburzenia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach