psycholog Warszawa Co jeszcze wiemy o BPD?
Zaburzenia

psychiczne, osobowości, borderline, emocjonalne, odżywiania


You are not connected. Please login or register

Co jeszcze wiemy o BPD?

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Co jeszcze wiemy o BPD? on Pon Cze 18, 2012 10:08 am

Admin


Admin
Jakie są objawy?
Osoby z BPD mają trwałe problemy odnoszące się do innych ludzi i na świat wokół nich. To może być bardzo stresujące dla osoby i dla tych, którzy się nimi opiekują.

Objawy obejmują:

Głębokie poczucie braku bezpieczeństwa
Trudność radzenia sobie ze strachem przed porzuceniem i strat; nieustannie szuka pewność, nawet dla małych rzeczy; wyrażanie niewłaściwych złość wobec innych, których uważają za jak się czują, kruche poczucie siebie i swego miejsca w świecie.

Trwałe impulsywność
Nadużywanie alkoholu i narkotyków; wydając nadmiernie, hazard, kradzież; jazdy lekkomyślnie, lub z seksu.

Confused, sprzeczne uczucia
Częste pytania i zmiany emocji i postaw wobec innych i wobec aspektów życia, takich jak cele, kariera, uzgodnień mieszkających lub orientację seksualną.

Samookaleczanie
Spowodowanie umyślnego ból poprzez cięcie, pieczenie lub uderzanie siebie, przedawkowanie leków na receptę lub niezgodne z prawem; obżarstwa lub głodują, nadużywanie alkoholu i narkotyków; wielokrotnie oddanie się w niebezpiecznych sytuacjach lub próby samobójstwa.

Niektóre osoby z BPD może mieć objawy innych psychicznych illnessses. Mogą wystąpić objawy związane z lękiem lub zaburzeń nastroju, takich jak nadmierna niepokojące io ataki paniki, zachowania obsesyjne i zatrzymywanie lub posiadających niechciane myśli, czując uporczywie smutny, przemieszczania lub mówić powoli, tracąc zainteresowania seksualnego lub mające trudności z koncentracją na prostych zadań.

Mogą nawet wystąpić objawy psychotyczne, takie jak urojenia lub przekonań fałszywych - wierząc, na przykład, są one zwieść, szpiegował lub wykreślona.Co jeszcze wiemy o BPD?

BPD jest złożonym zaburzeniem, które jest często niezrozumiany.
Nie wszyscy ludzie, którzy szkodzą sami mają BPD. Choć samookaleczanie jest powszechne wśród osób z BPD nie wszyscy ci, którzy to zrobić cierpi na tę chorobę. Ludzie mogą samookaleczenia z innych powodów, takich jak niskie poczucie własnej wartości, aby chwilowo wyrazić i uwolnić ból emocjonalny, a nawet ukarać siebie. Może to odnosić się do choroby psychicznej, zaburzenia lub problem emocjonalny niezwiązanego z BPD.
Osoby z BPD nie są "złe". Gniew i odrzucenie, że osoby z BPD wyświetlaczu oznacza, że ​​czasami są oznaczone jako "zły", "manipulacja" lub "zwrócenia na siebie uwagi". Choć co robią może czasami prowadzić do zamieszania, niepokoju lub niewygody dla innych ludzi, należy pamiętać, że takie zachowanie wynika z poczucia lęku, samotności, rozpaczy lub beznadziei związane z BPD.
Osoby z BPD może lepiej. Wbrew powszechnemu przekonaniu, osoby z BPD może odzyskać także przy odpowiednim czasie leczenia i wsparcia. Chociaż nie ma lekarstwa jeszcze, BPD jest uleczalna choroba.Zobacz profil autora http://zaburzenia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach