psycholog Warszawa Wspólną cechą tej choroby jest strach przed byciem samemu
Zaburzenia

psychiczne, osobowości, borderline, emocjonalne, odżywiania


You are not connected. Please login or register

Wspólną cechą tej choroby jest strach przed byciem samemu

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Admin


Admin
Borderline Personality Disorder - Objawy

Osoba z zaburzeniami osobowości borderline często niestabilne związki, niskie poczucie własnej wartości, a problemy z impulsywnych zachowań, z których każdy rozpoczyna się wczesnym okresie dorosłości.

Wspólną cechą tej choroby jest strach przed byciem sam (opuszczonych), nawet jeżeli groźba opuszczenia nie jest prawdziwe. Ten strach może prowadzić do gorączkowych próbach, żeby trzymać się tych wokół ciebie i może spowodować zbyt zależni od innych. Czasami może zareagować na obawy opuszczenia przez nie innych pierwsze, zanim odrzuci cię. To błędne zachowanie może prowadzić do trudnych relacji w każdej dziedzinie swojego życia.
Zalecana powiązana ze zdrowiem psychicznym

Rozmowa z Survivor Columbine

Marjorie Lindholm jest ocalałym z 1999 r. strzelaniny w szkole w Columbine High School w Littleton, Kolorado Lindholm, który napisał książkę zatytułowaną Historia Kolombiny rodzinna, rozmawiał z WebMD o swoich doświadczeniach i akcji jej porady dla ofiar fotografowania szkolnych i ich bliskich.

Przeczytaj rozmowę z Survivor >> artykułu Columbine

Ludzie, którzy są z rozpoznaniem zaburzeń osobowości borderline mają co najmniej pięć z następujących objawów. Mogą: 1

Dodać szalone wysiłki w celu uniknięcia prawdziwe lub wyimaginowane rezygnację.
Mają wzór trudnych relacji wywołanych przez zmienny między skrajnościami intensywnej podziw i nienawiść do innych.
Mają niestabilny obraz siebie lub być niepewny własnej tożsamości.
Impulsywnego działania w sposób, który na własny szkodliwe, takie jak ekstrawaganckich wydatków, częsty i seksualnych z wieloma partnerami, nadużywanie substancji, odżywiania binge lub prowadzenia pojazdów lekkomyślny.
Mają powtarzające się myśli samobójcze, próby samobójcze powtarzające się lub spowodować samookaleczeń poprzez okaleczanie, takich jak cięcie lub pieczenie sam się przedstawi.
Częste emocjonalne overreactions lub intensywne zmiany nastroju, w tym uczucie depresji, drażliwość, lub lęk. Te wahania nastroju zwykle trwać tylko kilka godzin na raz. W rzadkich przypadkach, mogą one trwać dzień lub dwa.
Mieć długotrwałe uczucie pustki.
Ma niewłaściwych, zaciekły gniew lub trudności z kontrolą gniewu. Osoba może często wykazują złości lub dostać się do fizycznej walki.
Mieć tymczasowe epizody uczucie podejrzany o innych bez powodu (paranoja) lub utraty poczucia rzeczywistości.

Nie każdy, kto ma pięć lub więcej z tych objawów jest z rozpoznaniem zaburzeń osobowości borderline. Dla osoby z rozpoznaniem wszelkich zaburzeń osobowości, objawy muszą być ciężkie i musi iść na tyle długo, by spowodować znaczne emocjonalne lub problemy funkcjonowania w relacjach lub w work.1

Możesz mieć tymczasowe epizodów psychozy (paranoja i utrata poczucia rzeczywistości) z pogranicza zaburzeń osobowości, zwłaszcza gdy przeżywają osobisty kryzys. Ta psychoza zwykle nie trwa zbyt długo. Ale jeśli to się utrzyma, lekarz może rozważyć kolejny warunek, takich jak schizofrenia.

Objawy zaburzeń osobowości borderline nie są spowodowane przez inne schorzenia lub leków. I nie są one wynikiem długotrwałych problemów uzależnień. Borderline zaburzenia osobowości mogą być mylone z innymi warunkami z podobnymi objawami, takimi jak innych zaburzeń osobowości, w tym antyspołeczne zaburzenie osobowości i zaburzenie osobowości histrionicznych.
Zachowania samobójcze

Zachowania samobójcze są częste u ludzi, którzy mają zaburzenia osobowości borderline, o blisko 1 z 10 osób z zaburzeniem zakończeniu suicide.3 ryzyko myśli samobójczych lub prób wzrasta, jeśli masz depresję wraz z pogranicznym zaburzeniem osobowości. Ale można zmniejszyć ryzyko samobójstwa przez leczeniu objawów obu warunkach.

Inne choroby psychiczne często występują z zaburzeniami osobowości borderline i wymaga leczenia również. Te inne warunki mogą utrudnić odróżnienie borderline osobowości i może komplikować leczenie. Warunki, które często występują z zaburzeniami osobowości borderline to: 2, 1

Depresja lub inne zaburzenia nastroju (np. dysthymic zaburzenia).
Zaburzenia odżywiania, zwłaszcza bulimia nervosa.
Problemy uzależnień.
Choroba afektywna dwubiegunowa, czyli depresja z epizodów manii.
Ataki paniki i lęku napadowego.
Nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

Inne zaburzenia osobowości może wystąpić oprócz zaburzeń osobowości borderline. Niektóre z tych warunków należą:

Aktorski zaburzenia osobowości, co powoduje nadmierne reakcje emocjonalne i zwrócenia na siebie uwagi zachowań i dramatyczne zachowanie.
Unikające zaburzenia osobowości, co powoduje osobę aby uniknąć interakcji z innymi ludźmi, zwłaszcza jeśli interakcja polega na nową działalność, która może okazać się kłopotliwe.
Antyspołeczne zaburzenia osobowości, pod warunkiem, że obejmuje wzór lekceważeniem lub naruszenia praw innych osób.

Zobacz profil autora http://zaburzenia.forumpolish.com

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach